spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Ученички дом

Гостивар: Ученички дом

Ученичкиот дом во Гостивар

ЛЕД осветлување низ целата зграда;
Комплетно реновирана менза;
Реновирани ходници;
✅ 60 соби опремени со нов мебел (нови кревети, душеци, маси и комоди);
?Две нови читални;
8️⃣ Нови купатила;
✅ Нови прозори во женскиот дел;

Извор: Општина Гостивар 

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...