spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМаркетинг„Lux Studio FILIPA“ грижа за Вашата убавина!

„Lux Studio FILIPA“ грижа за Вашата убавина!

Чувството да изгледате млади и убави е предуслов за добро расположение и позитивна мисла. Секојдневната нега на духот и телото се фактори за успех на секое поле.

Денес, за секоја жена е важно добро да го организира своето време и да одвои време за себе.

Токму затоа, поблиску до Вас, во центарот на градот, на ул.„Никола Кљусев“ бр.14, се отвори нов салон за убавина Lux studio FILIPA, кој нуди третмани за нега и убавина на лице и тело.

Салонот за убавина нуди фризерски услуги, третмани на лице и тело, гел техника на нокти, работат исклучиво со американскиот бренд Cuccio и располагаат со над 130 нијанси на бои, потоа свилени трепки како и масажи на лице и тело за потполно опуштање по напорниот работен ден.

 

Специјално за припадничките на понежнниот пол, вработени во јавна и државна администрација, актуелни се пакет понудите и специјален попуст од 10 % на сите услуги кои ги нуди салонот за убавина Lux studio FILIPA:

-траен гел лак на раце и нозе
– Airbrush…. потполно природен и безбеден метод за потемнување на кожата (со прскање боја по лицето и телото).

Не останува на алиштата, а бојата избледува постепено, трае 7 до 10 дена во моментов со фенирање.

– Надградба на трепки 1:1 со фенирање
– Антицелулит масажа и електросимулации
– Депилација на нозе и раце со фенирање

Резервирајте го Вашиот термин веднаш, тел за информации и закажување ?☎️076 635 849 ☎️? или Онлајн на https://www.facebook.com/luxstudiofilipa

Извор: Javnaadministracija.mk

Прочитајте

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

0
Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...