spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКрушево: Граѓаните погодени од невремето да достават известување

Крушево: Граѓаните погодени од невремето да достават известување

Почитувани,

Советот на општина Крушево ги известува граѓаните од населените места чии поседи беа погодени од временските непогоди кои се случија пред неколку дена да достават известување до Советот за да се изврши проценка на штета.

Апелираме граѓаните да го направат тоа час поскоро во насока на побрза проценка на штета и прогласување на прироодна непогода на пределите каде е нанесена штета.

Граѓаните да ги доставуваат овие известувања во писмена форма до општина Крушево.

Со почит,
Совет на општина Крушево.

Извор: Општина Крушево

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...