spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКрушево: Оштетените улици добиваат нов асфалт

Крушево: Оштетените улици добиваат нов асфалт

Најоштетените улици во Крушево се заменети со нов асфалт и со тоа движењето станува полесно, побезбедно, а општината одговори на долгогодишните барања на граѓаните од овие улици.

„Продолжуваме со реконструкција на улици. Во моментов работиме на главната сообраќајница во град Крушево, а завршивме две улици со видно оштетен афалт. Успеавме да издејствуваме средства и да ги реконструираме овие улици. Им благодарам на граѓаните на трпението.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Општина Крушево веќе најави реконструкција на уште неколку улици кои заедно со главната сообраќајница ќе добијат нов асфалт.

Извор: Општина Крушево

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...