spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКрушево: Промоција на салата за театар и кино

Крушево: Промоција на салата за театар и кино

Во вторник, 6-ти јули, во 13 часот, во горната училишна зграда ќе се одржи завршната форумска сесија за промоција на проектот „Опремување на мултифинкционална сала“.

 

На настанот се поканети сите граѓани на општина Крушево.

 

Форумските работилници се дел од Проектот „Зајакнување на општинските совети“, вреден 3,4 милиони швајцарски франци, финансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка и истиот е имплементиран од Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во партнерство со Министерството за локална самоуправа, Министерството зa финансии, Заедницата на единиците на локалната самоуправа, Здружение на финансиски работници и UN Women.

Извор: Општина Крушево

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...