spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Евроамбасадорот Гир во посета

Охрид: Евроамбасадорот Гир во посета

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески, оствари протоколарна средба со Амбасадорот на Европската унија, Дејвид Гир.

На средбата беше разговарано за прогресот на активностите што се преземени од претходната нивна средба до сега. Евроамбасадорот уште еднаш ја нагласи својата поддршка  и ги поздрави сите напори на Локалната самоуправа во насока за зачувување на статусот на УНЕСКО „Природно и културно наследство на охридскиот регион“.

Извор: Општина Охрид

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...