spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКавадарци: Асфалтирање пред домот во с.Ваташа

Кавадарци: Асфалтирање пред домот во с.Ваташа

Заврши асфалтирањето пред домот во с.Ваташа. Се асфалтираше површина од 680 метри квадратни.

По истиот договор ќе се започне и со асфалтирање на ул. Моклишка, кое треба да започне во наредните денови.

Изведувач на работите е фирмата Градба промет, а вкупната финансиска вредност е 1 635 000 денари.

Извор: Општина Кавадарци

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...