spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Јавен повик за младински делегат во ООН

АМС: Јавен повик за младински делегат во ООН

Агенцијата за млади и спорт објавува Јавен повик за избор на младински делегат од Република Северна Македонија во работата на Обединетите нации, нејзините тела и комисии.

На повикот можат да се пријават млади лица на возраст од 18 до 27 години кои исполнуваат одредени критериуми.

 

Целокупната содржина на јавниот повик можете да ја погледнетеТУКА

Извор: Агенција за млади и спорт

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...