spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕВМРО-ДПМНЕ во Штип спречи криминална зделка на локалната власт

ВМРО-ДПМНЕ во Штип спречи криминална зделка на локалната власт

Пред само две недели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Иван Јорданов обелодени скандал во Штип.

Имено, асфалтниот слој што беше поставен на пристапниот пат кој што води до модуларната болница во Штип се ронеше и при самиот допир.

По обелоденување на овој скандал власта мораше да го отстрани неквалитетниот асфалтен слој и да го подготви патот за нов слој.

Се спречи уште една криминална зделка која што беше договорена помеѓу директорот на болницата и изведувачот. Самиот овој скандал само уште еднаш докажа како во Штип се делат тендери и се прават криминални зделки.

Извор: ВМРО ДПМНЕ

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...