spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Чиста и зелена околина е должност на секој еден

Штип: Чиста и зелена околина е должност на секој еден

Здрава, чиста и зелена околина е должност на секој еден! Со максимална поддршка и со заеднички сили Општина Штип заедно со ЈП Исар, како и со помош од нашите пријатели од градежните претпријатија, успеавме да ја исчистиме депонијата во Штип!

Завршен е тендерот за обезбедување на депонијата и започнуваме со оградување! Ќе се воспостави контрола за влез и излез во депонијата! Ова не е седумдневна акција, ова е начин на функционирање на Општина Штип. Апелираме до нашите сограѓани да ги почитуваат законите и мерките, да си ја почитуваме животната средина.

Извор: Општина Штип 

ПРЕТХОДНА ОБЈАВА
СЛЕДНА ОБЈАВА

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...