spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Теренската вакцинација продолжува во 4 општини

МЗ: Теренската вакцинација продолжува во 4 општини

Теренската вакцинација продолжува и денес, сабота (24 јули) и ќе се спроведува во 10 населени места во земјава.

 

Вакцинацијата ќе се одвива во следните населени места:

 

Тетово – Речица, Г.Речица,М.Речица, Калник, Чифлик

 

Струга – Д.Белица, Враништа

 

Битола – Ѓавато, Маловиште

 

Берово – Смојмирово

 

Министерството за здравство продолжува секојдневно да информира преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид-19.

Извор: Министерство за здравство

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...