spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниАеродром: Крводарителска акција во црквата „Св. Петар и Павле“

Аеродром: Крводарителска акција во црквата „Св. Петар и Павле“

Во вторник, 27 јули, ќе се организира традиционална крводарителска акција во црквата „Св. Петар и Павле“ во Горно Лисиче.

Акцијата е во организација на Црвен крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Кисела Вода и Институтот за трансфузиска медицина од 17 до 20 часот.

Ги покануваме сите заинтересирани граѓани да ја искажат својата хуманост и да бидат дел од најблагородниот и најхуман чин и да спасат нечиј живот!

23.7.2021

Општина Аеродром

Извор: Општина Аеродром

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...