spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Проект “Насмевка за постарите” во Дом за стари лица “Зафир Сајто”

Куманово: Проект “Насмевка за постарите” во Дом за стари лица “Зафир Сајто”

Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски беше во
посета на Дом за стари лица “Зафир Сајто”-Куманово, каде што се
спроведува проектот “Насмевка за постарите”, во соработка помеѓу
општина Куманово и Домот, а преку Фондација за култура и спорт-
Куманово.

Тројца кумановски уметници-графичари во наредните 3-4 дена ќе цртаат графити на површина од 100 м2. Целта е разубавување на
катчето, во кое пензионерите секојдневно функционираат, како
продолжување на ваков вид активности, кои започна да ги спроведува општина Куманово, за да повеќето делови од градов добијат нов и модерен лик, разубавувајќи го нашето секојдневно опкружување.

Извор: Општина Куманово

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...