spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeUncategorizedСДСМ и викендов силно на терен

СДСМ и викендов силно на терен

Викендов функционерите на СДСМ продолжија со активности на терен, беа заедно со граѓаните во секоја општина во секое населено место.

 

Заменик претседателката Сања Лукаревска беше меѓу граѓаните на општина Дојран каде ги претстави досегашните успеси и ги слушна потребите на граѓаните.

Потпретседателот Венко Филипче попладнево беше меѓу граѓаните на Шуто Оризари, а потпретседателот Фатмир Битиќи вчера беше меѓу граѓаните на Велес.

 

Секретарот за меѓународна соработка Бојан Маричиќ вчера беше во Кисела Вода, а денеска се сретна со жители на Арачиново.

 

Пратеници, членови на извршниот и централниот одбор, претседатели на комисии викендов учествуваа во активноста врата до врата, одржаа маалски средби и средби со целни групи за да го слушнат гласот на граѓаните.

СДСМ постојано е на терен меѓу граѓаните каде го презентира сработеното и заедно со нив ја креира најдобрата понуда секоја општина.

 

Граѓаните го препознаваат отворениот искрен однос, и затоа СДСМ води на сите анкети затоа што граѓаните знаат дека само со СДСМ е можен напредокот на општините и државата.

Извор: СДСМ

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...