spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Утре ќе се спроведе дезинсекција против комарци

Охрид: Утре ќе се спроведе дезинсекција против комарци

На барање на Министерството за транспорт и врски утре во период од 9 до 14 часот  на територијата на општина Охрид и општина Струга ќе се спроведе дезинсекција  против ларви од комарци.

Активноста ќе се спроведе на просторот од Студенчишкото блато до Подмоље.

Центарот за јавно здравје ќе извршува контрола на дезинсекцијата на територијата на Општина Охрид.

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...