spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБерово: Се подобрува патната инфраструктура во с. Русиново

Берово: Се подобрува патната инфраструктура во с. Русиново

Во рамките на Програмта за реконструкција на локални патишта и улици на Општина Берово,за 2021 година, денеска се асфалтира улица ,,2” во с. Русиново.
Се асфалтира улицата во должина од 95 метри, широчина 3,5 метри, со поставување на каналети за одводнување.
Реконструкцијата на оваа улица, е од големо значење за жителите на с. Русиново, ќе се подобри пристапноста на жителите и ќе добијат соодветна инфраструктура, а со тоа ќе се подобри квалитетот на живот на граѓаните.
Средствата во износ од 589.041,00, се обезбедени од Буџетот на Општина Берово за 2021 година, во рамките на проект ,,Реконструкција на улици во с. Русиново”.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...