spot_imgspot_img
HomeОпштиниБогданци: Соопштение до Општинско здружение на пензионери

Богданци: Соопштение до Општинско здружение на пензионери

Започнувајќи од 28.06.2021 година општинското здружение на пензионерите-Богданци започна соработка со општина Богданци според која за членовите на здружението ќе се обезбеди еден основен пакет на услуги со работно ангажирање на 2 лица (негувател за стари лица) во рамките на програмата за општинско корисна работа (Проект: Креирање можности за работа за сите и поддршка на Владата во спроведување на Оперативниот план за услуги на пазарот на труд и активни програми и мерки за вработување за 2021) при што се повикуваат сите пензионери членови на ОЗП-Богданци кои се заинтересирани за добивање на овој пакет услуги да се пријават во канцеларијата на ОЗП-Богданци во Богданци.

Извор: Општина Богданци

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0