spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Приведено лице од радовишко, осомничено за подметнување пожар

МВР: Приведено лице од радовишко, осомничено за подметнување пожар

Во врска со настанатите пожари во с.Погулево и Дамјан, од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш лишен е од слобода И.О. од с.Тополница. И.О. откако ги забележал полициските службеници се обидел да избега, но бил фатен, приведен и се работи на расчистување на случајот.

Инаку, на подрачјето на ОВР Радовиш на неколку метри оддалеченост настанаа три пожари, од кои оној во с.Погулево е изгаснат, кај с.Парналија и Супурге е локализиран, а на влезот од с.Дамјан се преземаат мерки за негово гасење.

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте