spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Асфалтирани краци на улица „Питу Гули“

Охрид: Асфалтирани краци на улица „Питу Гули“

Денеска беше завршено асфалтирањето на 3 краци на улица „Питу Гули“.

Градежните активности се дел од годишниот план за санација на уличната мрежа и асфалтирање на тесни улички на подрачјето на општината, во рамки на Програмата за уредување на градежно земјиште.

Асфалтирањето на улични краци ќе продолжи и во текот на наредниот период на уште неколку локации во градот и останатите населени места.

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Поврзано со дезинформациите пласирани во јавноста, а во врска со последниот случај на појава на змија во Идризово, ја известуваме јавноста дека со Законот...