spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Во среда (11.08.2021) ќе се спроведе дезинсекција против возрасни комарци

Охрид: Во среда (11.08.2021) ќе се спроведе дезинсекција против возрасни комарци

На барање на Министерството за транспорт и врски во среда (11.08.2021) на територијата на општина Охрид на површина од 1000 хектари ќе се спроведе  дезинсекција против возрасни комарци.

Центарот за јавно здравје ќе извршува контрола на дезинсекцијата на територијата на Општина Охрид.

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...