spot_img

Коалицијата “Најлошото за вашата општина” е коалиција за пораз на следните избори, на Заев му фалат 5 партии во коалицијата

Политички партииВМРО-ДПМНЕКоалицијата "Најлошото за вашата општина" е коалиција за пораз на следните избори,...

Најчитано

Коалицијата ” Најлошото за вашата општина ” е коалиција за пораз на следните избори.

Раситнетата коалиција каде ги нема БЕСА, ЛДП, ДОМ, партијата на турците, партијата на бошњаците е коалиција за пораз, и тоа покажува дека Заев си одбра друштво во кое ќе доживее пораз.

На СДСМ и фалат 5 партии од последната коалиција на минатите избори.

Партии го напуштаат бродот кој тоне. 5 партии не сакаат да го споделат поразот со Заев.

Коалицијата на Заев е коалиција на лузери. Заев изгледа и делува осамено ск истите и истрошени ликови кои не направија ништо ново 5 години по ред.

5 години нема ниту еден проект, нема општина каде нивото на реализација на програмата на градоначалниците на СДСМ не е под 20%. Има само криминал и корупција, нема работа за фирмите на народот, но има за фирмите на Заеви, во администрација не се вработуваат способните, туку роднините на функционерите.

Заев е најдобро да си замине. Заев е најдобро да се повлече. Заев е најлошото во земјата.

Заев остана со Тито Петковски, Павле Трајанов и Стојанче Ангелов.

СДСМ и Заев останаа со својот пораз.

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе