Во ВМРО-ДПМНЕ се свесни дека во Град Скопје ги чека нов пораз па затоа секојдневно измислуваат и манипулираат

Политички партииВо ВМРО-ДПМНЕ се свесни дека во Град Скопје ги чека нов пораз...

Најчитано

ВМРО-ДПМНЕ ги засилува лажни вести против Петре Шилегов онака како што се наближува датумот за избори и извесниот пораз што оваа партија ќе го доживее во главниот град.

ВМРО-ДПМНЕ нема да понуди ништо конкретно па затоа мора секојдневно да лаже и да манипулира измислувајќи нови конструкции.

27 години ВМРО-ДПМНЕ не направи ништо за Скопје, напротив,го уништуваше градот за лични и бизнис интереси на поединци а најеклатантен пример за тоа е проектот Скопје 2014.

Денес, ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што градот се отвора и развива рамномерно, не може да се помири што на 17 октомври им следува нов убедлив пораз па затоа постојано мора да шират лажни вести, невистини и неосновани напади.

 

 

 

Извор: СДСМ

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе