spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСопиште: Прочистителна станица Ракотинци

Сопиште: Прочистителна станица Ракотинци

Продолжуваме со активностите поврзани со изградбата на канализациската мрежа во населено место Ракотинци. Во моментов се гради прочистителната станица за Ракотинци во која ќе се преработуваат отпадните води од селото.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ  ??

 

Извор: Општина Сопиште 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...