Битола: Соопштение

ОпштиниБитола: Соопштение

Најчитано

Општина Битола ги известува граѓаните дека при тековно одржување на улиците во градот во делот кај мостот во близина на Безистенот, констатирано е дека има оштетеување на еден од носачите на мостот, при што локалната самоуправа пристапи кон решавање на проблемот.

 

Заради безбедносни причини мостот ќе биде привремено затворен и сообраќајот ќе се одвива со променет режим.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе