Кавадарци: Реконструкција на фасадите на станбените згради

ОпштиниКавадарци: Реконструкција на фасадите на станбените згради

Најчитано

Деновиве интензивно се работи на реконструкција на фасадите на станбените згради во Урбаните заедници Ќиро Крстев и Страшо Пинџур.

Фарбани и санирани се оштетените делови на зградите на улиците Ленинова, и Иво Андриќ. Во тек е реконструкција на зградата на ул. 7 Септември бр. 64, по што следуваат и останатите. А, потоа ќе се продолжи со реконструкција на фасадите и на зградите на улицата Блажо Алексов.

Изведувач е фирмата Автоматско технолошки системи ДООЕЛ Скопје, а целата инвестиција е во вредност од 5.787.428 денари.

 

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе