spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: 50 санкции за брзо возење на територија на СВР Куманово

МВР: 50 санкции за брзо возење на територија на СВР Куманово

Денеска (21.11.2021) во периодот од 12.00 до 18.00 часот на територијата на СВР Куманово спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 50 возачи. Од нив 29 на територија на Куманово, 12 на територија на Крива Паланка, а девет на територија на Кратово.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте

МОН: Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на...

0
Централноевропска програма за размена во областа на  универзитетските студии    (CEEPUS-Central European  Exchange Program for University Studies)  објавува: КОНКУРС за стипендии за студиски престој во земјите членки...