spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов беше на средба во Европската куќа

Струмица: Градоначалникот Костадинов беше на средба во Европската куќа

Градоначалникот Костадин Костадинов  беше на кафе средба во Европската куќа во Струмица.

Со младите ангажирани во неа, а која што во изминатите осум месеци од отворањето е место од кое се реализираа повеќе настани и проекти, разговараа на повеќе теми од областа на младите и нивното учество во локалните политики, а заеднички приоритет беше даден на Младинскиот културен центар.

 

 

 

 

Извор: Општина Струмица 

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...