spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов на Јавен собир во Градско Балдовци

Струмица: Градоначалникот Костадинов на Јавен собир во Градско Балдовци

Градоначалникот Костадин Костадинов со својот тим одржа Јавен собир со жителите на населеното место Градско Балдовци. На собирот разговараа за животот во селото и проблемите со коишто се соочуваат, а кои ќе можат да се решат следната година со средства од општинскиот буџет.

Проблеми за решавање вчеравечер се утврдуваа и во населеното место Раборци. Јавните собири со граѓаните од урбаните и месните заедници завршуваат вечер во населените места Добрејци и Просениково.

 

Извор: Општина Струмица 

 

Прочитајте