HomeОпштиниСтрумица: Службеник за млади

Струмица: Службеник за млади

Никица Христова е родена на 10.02.1994 година во Струмица. Во родниот град завршува основно образование и средно во СОУ „Јане Сандански“. Своето образование го продолжува на Правниот факултет при Универзитетот ФОН, каде се стекнува со диплома Дипломиран правник.

На истиот факултет магистрира во областа на граѓанското право. Денес работи како Соработник за мотивација и меѓучовечки односи во Општина Струмица – Одделение за човечки ресурси.

За својот професионален развој, со цел усовршување и надоградување учествува во повеќе обуки, семинари и проекти.

Извор: Општина Струмица

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...