spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Приведено лице за издржување на затворска казна

МВР: Приведено лице за издржување на затворска казна

На 22.11.2021 во 17.00 часoт полициски службеници од Оперативен тим потраги Кисела Вода, во угостителски објект во нас.Драчево, го лишија од слобода С.М.(31) од Скопје. За него била распишана потерница за издржување на казна затвор. Тој ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...