spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: ЈП „Охридски Комуналец“ со вонредни активности за чистење на Градскиот...

Охрид: ЈП „Охридски Комуналец“ со вонредни активности за чистење на Градскиот кеј

Поради временските неприлики и засилениот јужен ветер, екипите на ЈП „Охридски Комуналец“ во текот на изминатиот викенд беа вонредно ангажирани за расчистување на градскиот кеј, на потегот од пристаништето до Холандскиот Парк.

Повеќе…

 

 

 

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...