spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Превентивна дератизација на канализационите шахти

Петровец: Превентивна дератизација на канализационите шахти

На 25.11.2021 година на територијата на Општина Петровец се изврши превентивна дератизација на канализационите шахти согласно одредбите од Законот за заштита на населението од заразни болести и програма за спроведување на општи мерки за заштита на населението од заразни болести на подрачјето на Општина Петровец.

Воедно се изврши и дезинсекција на општинската зграда согласно споменатата програма.

 

 

Извор: Општина Петровец 

 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...