spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Стојкоски на средба со пензионерите од Ѓорче Петров

Ѓорче Петров: Стојкоски на средба со пензионерите од Ѓорче Петров

 

Градоначалникот Александар Стојкоски оствари средба со Здружението на пензионери од Ѓорче Петров на која беа договорени приоритетите со цел подобро функционирање на оваа група жители.

Стојкоски ги информираше претставниците на граѓаните од „третото доба“ дека веќе во изработка е социјална карта на пензионери и оти општината стои на располагање во смисла на поддршка во опремувањето на пензионерските клубови.

Целта е да им се помогне на пензионерите во насока на подобрување на нивниот социјален живот и поттикнување на активности.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...