spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСвети Николе: Кампања 16 дена активизам против родово базирано насилство

Свети Николе: Кампања 16 дена активизам против родово базирано насилство

Општина Свети Николе се вклучи во кампањата 16 дена активизам против родово базирано насилство. Симболично го означуваме „СТОП ЗА НАСИЛСТВАТА“ со осветлување на општинската зграда со портокалови филтри.

ДА ЈА ПРЕКИНEМЕ ТИШИНАТА, ЗА ДА ЗАВРШИ НАСИЛСТВОТО!

Извор: Општина Свети Николе 

Прочитајте