spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Нова водоводна линија на улицата „Бранко Шотра“

Охрид: Нова водоводна линија на улицата „Бранко Шотра“

Екипи на ЈП „ВОДОВОД“ Охрид започна со реконструкција односно изведба на нова водоводна линија на улицата „Бранко Шотра“. Увид за текот на градежните активности изврши градоначалникот Кирил Пецаков.

Со цел подобрување на квалитетот во водоснабдувањето, се поставува нов цевковод од полиетиленски материјал со профил ф63мм во должина од 50м, вклучувајќи и поединечно  преприклучување на сите објекти од улицата во новата линија.

Средствата за реализација на изведбата се обезбедени од буџетот на Општина Охрид.

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...