spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКонче: Тековни активности

Конче: Тековни активности

Активно се работи на реконструкција на патниот правец с.долни Липовиќ-с.Горни Липовиќ.

Активно се работи на промена на цевководот за постојана и чиста вода за пиење на Село Ракитец.

Во тек се активности на проект ,,реконструкција на потисен цевковод” од локација на бушотина до резервоар за водоснабдување во село Габревци.

 

 

Извор: Општина Конче 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...