spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Асфалтирање на Даме Груев

Битола: Асфалтирање на Даме Груев

Во Општина Битола, во тек е реализацијата на проектот „Рехабилитација на улицата Даме Груев“ во должина од 763,68 метри во вредност од 4 232 000 денари.

 

Улицата се асфалтира на потегот од Сали Мостот, до улица „Железничка“. Целосното асфалтирање предвидено е да биде завршено викендов.

 

 

 

Извор: Општина Битола 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...