spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Работна средба со Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Битола: Работна средба со Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски и Претседателката на Советот на општината, Габриела Илиевска, на работна средба со Претседателката на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација, Весна Бендевска, разговараа за зголемување на понатамошната соработка помеѓу општината и комисијата.

Целта на идната соработка е да се овозможи ефикасна системска и долгорочна превенција и заштита од дискриминација.

 

 

 

 

Извор: Општина Битола

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...