HomeОпштиниЃорче Петров: Ќе се уредува локалитетот „Крст“ во Кучково

Ѓорче Петров: Ќе се уредува локалитетот „Крст“ во Кучково

Проектот опфаќа уредување околу постоечкиот локалитет „Крст“ во с.Кучково на вкупна површина од 5.456м2 и истиот предвидува партерно уредување и хортикултурно оплеменување. Со ова, Кучково добива современ центар за рекреација и настава во природа.

Со набавката на новото комунално возило опремено со приклучна механизација за зимско одржување, ќе ги намалиме трошоците на општината и ќе се ослободат средства за приоритетите на жителите.

Извор: Општина Ѓорче Петров