spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВаландово: Заедно креираме Систем кој поддржува

Валандово: Заедно креираме Систем кој поддржува

? Започна да се реализира исплатата на еднократниот додаток за семејствата со прваче во општина Валандово, како еден од чекорите кон солидарна и инклузивна заедница која поддржува и дава шанса на секого.

Се работи за мерка која се воведува за прв пат во нашата општина и ќе се реализира секоја наредна година. Истата, е донесена со Одлука на Советот на општина Валандово и има за цел да ги олесни почетните трошоци на семејствата за своите првачиња.

? Образованието е основата за се што сме денес и се што ќе создадеме во иднина. Заеднички, креираме систем кој поттикнува, поставува приоритети и преку дијалог трасира пат кон нови цели.

 

 

 

Извор: Општина Валандово 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...