HomeПолитички партииВМРО-ДПМНЕЈавен повик за кандидирање за Претседатели на Патриотскиот институт за Општински комитети

ЈАВЕН ПОВИК

За кандидирање за Претседатели на Патриотскиот институт за Општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Врз основа на Статутот на ВМРО-ДПМНЕ се објавува Јавен Повик за кандидирање за претседатели на Патриотскиот институт на ниво на Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ.

Кандидатот треба да достави биографија, мотивационо писмо и план за работа на Патриотскиот институт за Општинскиот комитет за кој се кандидира. Кандидатите треба да се членови на ВМРО-ДПМНЕ.

Кандидатурата да се достави најдоцна до 17.03.2022 година во Седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Плоштад ВМРО, Палата д-р Христо Татарчев бр.1) во Скопје, Република Македонија или преку електронска пошта на jovanp@vmro-dpmne.org.mk со назнака “Кандидатура за Претседател на Патриотскиот институт за ОК _____“. Подетални информации на 075 296 997.

ВМРО-ДПМНЕ го задржува правото да ги провери доставените податоци.

Сите кандидати имаат еднакви шанси да бидат избрани, зависно од личните квалитети, успесите во минатото и визијата за иднината. Се поттикнуваат да се кандидираат сите кои ги споделуваат политиките на ВМРО-ДПМНЕ, визијата за развој на Република Македонија како и оние кои се чувствуваат подготвени своето професионално знаење да го стават во функција на напредокот на државата. Секој пријавен кандидат ќ е биде третиран со строга дискреција, со цел заштита на кандидатите кои нема да бидат избрани.

Линк за Биографија и апликација

Извор: ВМРО ДПМНЕ