МВР: Приведени две лица од Ресен, осомничени за предизвикување на општа опасност

МинистерстваМВР: Приведени две лица од Ресен, осомничени за предизвикување на општа опасност

Најчитано

На 08.07.2022 полициски службеници од ОВР Ресен ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело „предизвикување општа опасност“, со фрлање на експлозивна направа во двор на жител на с.Царев Двор, ресенско.

 

 

Во координација со Јавен обвинител, по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе