Дебар: Патот за туристичкото село Баниште е подготвен за употреба

ОпштиниДебар: Патот за туристичкото село Баниште е подготвен за употреба

Најчитано

Патот за туристичкото село Баниште е подготвен за употреба. Општина Дебар го проектираше а првиот заменик потпретседател на Владата на РСМ г. Артан Груби се згрижи за реализација на оваа значајна инфраструктура со обезбедување на финансиски средства преку буџетот на ТАВ.

 

 

 

Извор: Општина Дебар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе