spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Градоначалникот Пецаков на увид во реконструкција на улицата Момчило Јорданоски

Охрид: Градоначалникот Пецаков на увид во реконструкција на улицата Момчило Јорданоски

Градончалникот Пецаков изврши увид во градежните зафати на улицата “Момчило Јорданоски“. Реконструкцијата на улицата е заеднички проект на локалната самоуправа и Центарот за развој на Југозападниот плански регион.

Вон овој проект, Општина Охрид целосно ја реконструира атмосферската мрежа во должина од 430м, за што се одвоени 3 милиони денари. Во наредниот период, планирано е поставување на нова сообраќајна сигнализација.

 

 

 

Извор: Општина Охрид

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...