Гостивар: Продолжуваат инвестициите во училиштата

ОпштиниГостивар: Продолжуваат инвестициите во училиштата

Најчитано

Во соработка со американската организација „Latter Day Saint Charities“, општина Гостивар ќе реализира проект во ОУ „Исмаил Ќемали“.

Преку овој заеднички проект ќе се реновираат просториите за да се создаде читална и ќе се обезбеди ИТ опрема за учениците.

 

 

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе