Валандово: Прием на најдобрите ученици од основните општински училишта

ОпштиниВаландово: Прием на најдобрите ученици од основните општински училишта

Најчитано

 

Градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов, ги прими и разговараше со Јована Атанасова од ООУ „Страшо Пинџур“ – Јосифово и Ристе Атанасов од ООУ „Јосип Броз Тито“ – Валандово кои годинава се избрани за најдобри ученици во своите генерации.

Градоначалникот им честиташе за постигнатиот успех и им посака да продолжат по патот на науката, како и до сега.

Образованието е основен предуслов за развој на индивидуите и темелот за успех на заедниците.

Преку стекнување нови знаења отвараме можности и креираме перспективи. Стануваме подобри луѓе, се запознаваме со етичноста, критички опсервираме и учиме да мечтаеме.

 

Извор: Општина Валандово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе