Ѓорче Петров: Градежната офанзива во руралниот дел во полн ек

ОпштиниЃорче Петров: Градежната офанзива во руралниот дел во полн ек

Најчитано

 

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ – Скопје делуваат на терен во Волково. По повеќе децении и жителите на ул. 3 добиваат услови какви што заслужуваат.

Асфалтирани се нови 3.500 м2, а со работа се продолжува интензивно и во наредниот период.

Добрата соработка со Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска резултираат со подобри услови за секојдневно функционирање на жителите на општина Ѓорче Петров.

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе