spot_img
spot_img

Гази Баба: Милијана Рељиќ на средба кај градоначалникот Стефковски

ОпштиниГази Баба: Милијана Рељиќ на средба кај градоначалникот Стефковски

Најчитано

Во просториите на општина Гази Баба денес градоначалникот Бобан Стефковски имаше средбa со Милијана Релиќ која вежба во теквондо клубот „Тигри“ и е жител на општина Гази Баба, а има постигнато врвни успеси во таеквондо спортот благодарение на долгогодишниот тренер во клубот Александар Ефтимов.

Последно Рељиќ освоила бронзен медал на Кроација Г2 Опен во јуни 2022 година.

Ова е уште еден доказ дека општина Гази Баба е најспортската општина во градот Скопје која поседува спортски таленти со врвни достигнувања во сите спортски категории.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000