spot_img
spot_img

Дебар: Пречекан Чернихорски, раководител на економскиот сектор

ОпштиниДебар: Пречекан Чернихорски, раководител на економскиот сектор

Најчитано

На официјална средба беше пречекан г. Давид Чернихорски, раководител на економскиот сектор во амбасадата на Чешката Република во Скопје.

Оваа средба доаѓа по посетата на амбасадорот на Чешката Република г. Јерослав Лудва кој вети финансиска поддршка за проект на општина Дебар и денеска со г. Чернихорски разговаравме конкретно со кој проект ќе конкурира општина Дебар.

Тема на разговорот беше и промоцијата на туризмот како и можностите за соработка на ова поле.

 

 

 

Извор: Општина Дебар 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000