Крушево: Акција за чистење во понеделник

ОпштиниКрушево: Акција за чистење во понеделник

Најчитано

Во понеделник, 25.07.2022г., ќе се одржи акција за чистење на Гумење и околината.

Акцијата е иницирана од СВР Битола во соработка со општина Крушево и истата ќе се спроведе во пресрет на празникот Илинден.

Акцијата започнува во 10 часот на Гумење. Се покануваат сите волонтери да земат учество.

 

 

Извор: Општина Крушево

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе